Screenshot_9

Розмова про складні діагнози в гінекології

У шаленому потоці інформації сучасному лікарю надзвичайно непросто виокремити головні, достовірні відомості, те, що дійсно допомагає в роботі і, врешті решт, приносить користь пацієнткам.

9 грудня 2015 року близько 200 акушерів-гінекологів зібралися у «Президент готелі» у Києві аби зустрітися і поспілкуватися  із провідними експертами галузі – д.мед.н., проф. Томашем Пашковським (Люблін, Польща) − завідуючим кафедрою і клінікою гінекології Медичного університету і д.мед.н., проф. Світланою Жук − завідуючою кафедрою акушерства, гінекології і медицини плода НМАПО ім. П.Л. Шупика, Заслуженим лікарем України.

Відбувся професійних діалог, під час якого учасники обговорили новітні результати досліджень щодо консультаційної, профілактичної і терапевтичної роботи з пацієнтками груп високого ризику, а також  нові досягнення гормональної контрацепції. У своїх повідомленнях особливий акцент спікери зробили на даних про клінічну ефективність, метаболічну безпечність і додаткові сприятливі ефекти контрацептивних препаратів нового покоління.

Блискучі оратори, мисляча і освічена аудиторія, чітка організація роботи забезпечили успіх заходу.

Лікарі відвідують подібні зустрічі з однією метою — пізнати раціональне і позбавитися від зайвого, адже в акушерстві і гінекології недопустимі «надмірність» і «перебільшення», надлишкові призначення тощо. Опора сучасної системи охорони здоров’я — лікарі мислячі, які не бояться відмовитися від непотрібного, зайвого, що не спрацьовує, і надати перевагу авторитету світової науки.

Зустріч пройшла за підтримки всесвітньо відомої компанії «Ріхтер Гедеон», яка давно сповідує принципи високої корпоративної соціальної відповідальності і пропагує здоровий спосіб життя.

Проф. Т. Пашковський розповів про тактику ведення жінок з ендометріозом в амбулаторних умовах. Фахівців цікавило запитання – чи є різниця у підходах у Польщі і в Україні? Пан Томаш поділився практичним досвідом і надав свої поради.

Професор підкреслив, що ендометріоз – найпоширеніша причина виникнення тазового болю в гінекології. У той же час, середній термін між початком симптомів і постановкою діагнозу ендометріоз складає 8 років! Тому тазовий біль, причиною якого не є первинна дисменорея, слід розглядати як ендометріоз, допоки не доведено інше.

Встановлено, що лапараскопія не завжди необхідна до початку медикаментозної терапії болю.

У жінок з тяжкою дисменореєю чи хронічним болем, який погіршує якість життя жінки, терапія болю – обов’язкова,  навіть якщо до кінця не з’ясовано чи є вона причинною ендометріозу.

Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) призначають у клінічно обгрунтованих випадках, недивлячись на відсутність в Інструкції такого показання, як «лікування ендометріозу». Обгрунтуванням такого твердження є заява міжнародних експертів (Глобальний Консенсус із сучасного ведення ендометріоза, Монпельє, 2013), які підкреслили, що застосування КОК при ендометріозі  розглядається,  як таке, що «нагально рекомендується» [Guyatt et al., 2008]. Саме тому КОК широко призначаються жінкам з ендометріозом, недивлячись на те, що таке показання не вказане в Інструкції – це, так звані, «off-label» критерії призначения  (емпірична терапія).

Професор підкреслив й високу ефективність КОК у пролонгованому режимі після хірургічного лікування, тобто у ситуаціях, коли лікування призначалося після верифікації діагнозу і видалення вогнищ ендометріозу. Це ставить під сумнів твердження про те, що КОК не профілактують розвиток ендометріозу.

Головним меседжем виступу проф. С.І. Жук стало твердження про те, що «основне мистецтво лікаря — бачити більше, ніж інші». Мова йшла про складні діагнози. Світлана Іванівна підкреслила, що в медицині існують діагнози, як і в мистецтві — вичурні картини, що приховують подвійні зображення. Так, придивившись уважніше, ми можемо побачити у творі дещо більше, ніж помітили з першого погляду. Художники настільки відточили цей метаморфічний стиль, застосовуючи техніку

нашарування, що на одних картинах інший образ тяжко відрізнити і неможливо побачити, не напружуючи зору. І, навпаки, на деяких  картинах легко розпізнати інший образ, що й відразу не зрозумієш, де перший план. Так і в медицині — під яскравою маскою одного захворювання приховуються інші, іноді й більш серйозні порушення.

Про те, як розпізнати первинне й вторинне, основне й менш значиме розповідала Світлана Іванівна. Зайшла мова й про сучасні досягнення контрацепції. Нині, нажаль, головна «больова точка» контрацепції — недостатність грамотного консультування пацієнток. Проте численні позитивні ефекти сучасних КОК давно доведені, що дозволяє говорити про те, що гормональна контрацепція переживає час свого розквіту. Після тривалого періоду, коли небажані лікарські ефекти спонукали вдаватися до сумнівів у майбутті гормональних протизаплідних засобів, активно тривають дослідження бездоганного дизайну, що доводять користь сучасних КОК при найрізноманітніших патологічних станах. Розпочалася епоха лікувальної контрацепції, і завдання всієї акушерсько-гінекологічної спільноти — застосовувати отримані наукові дані для збереження здоров’я наших пацієнток.

У наші дні без раціональної контрацепції немислиме безпечне материнство!

Спасибо вам за добавление статьи в:

Рубрика Конференции

Отзывов нет

Комментариев пока нет.

Оставьте свой отзыв

Имя Сообщение
E-mail (обязательно)
Сайт